
Tabelltips 2026/27
August 3, 2026
Før Kamp: Wolverhampton Wanderers – Blackburn Rovers
August 13, 2026Skrevet av: Eirik Aase

Nå er det bare noen få dager igjen til en ny sesong sparkes i gang! Først og fremst vil jeg rette en stor takk til alle som følger og støtter Championship Norge, og en ekstra takk til dere som velger å være betalende abonnenter. Støtten deres gjør det mulig for meg å legge ned tiden som kreves for å drive siden ved siden av jobb og familieliv. Det setter jeg enormt stor pris på.

Tabelltips
Nå er endelig tabelltipset ferdig! Samtlige 24 lag har blitt presentert frem til sesongstart, og alle abonnenter har muligheten til å lese seg opp om samtlige lag som skal spille i Championship den kommende sesongen. Ved å følge denne linken kommer du til oversikten over hele tipset, hvor du kan trykke deg inn på de forskjellige vurderingene.




Vinn Egil Selvik-drakt
I forbindelse med sesongstart lodder jeg ut en Watford-drakt med navnet til den norske landslagskeeperen Egil Selvik på ryggen. Alle som blir betalende abonnenter i løpet av august, er automatisk med i trekningen.


Oddstips
Forrige sesong bød på flere store oppturer, noen nedturer og enkelte runder hvor det verken ble fugl eller fisk. Likevel er sluttresultatet kruttsterkt: Totalt ble det sendt ut 1729 oddstips, som til sammen ga et overskudd på 384,2 units.
Forhåpentligvis venter det noen skikkelige storeslemmer også i den kommende sesongen. Oddstipsene vil bli servert som tidligere til betalende abonnenter.


Podcast
I anledning sesongstart har jeg satt meg ned sammen med Jonas Berg Johnsen og Kasper Wikestad i Viaplay for å lade opp foran den nye sesongen. Der har vi sett gjennom tabelltipset her hos Championship Norge. Jeg har forklart hvorfor jeg har plassert lagene slik som jeg har gjort det, mens Wikestad kom med innspill og forklarte litt fra eget tips. Vi spilte inn to episoder hvor vi tok for oss hver sin halvdel av tabellen. Podcasten heter Viaplay Premier League Pod og finnes der du hører dine podcaster.

Det finnes mange som spiller fantasy. Flere har sikkert forsøkt EFL sin egen variant hvor en kan velge spillere fra Championship, League One og League Two. Det kan absolutt anbefales
EFL Fantasy er en tippekonkurranse der du før hver runde velger sju spillere og to klubber fra Championship, League One og League Two. Du får poeng ut fra hva de faktisk gjør i kampene, som mål, målgivende pasninger, rene bur og seire. Det finnes ikke noe budsjett, og du kan bytte hele laget mellom hver runde. Målet er ganske enkelt å samle flest mulig poeng gjennom sesongen.
Ligaen heter Championship Norge og koden for å bli med på ligaen er: WRHCZ0I4. Det skal også være mulig å bli med i ligaen ved å trykke på denne linken til Championship Norge sin liga.







