FØR RUNDEN: 13. serierunde
November 22, 2020FØR RUNDEN: Tirsdag 24. november
November 23, 2020I denne serien skal jeg hver runde forsøke å finne frem til langskudd som jeg mener det er bra verdi i. Oddsen på spillene kan variere en del, og spillene kan være på alt fra kort, spillerspesialer og målscorere. Artikkelen vil være tilgjengelig for Patron-medlemmer på sølv og gull-nivå..
Regnskap for oddstips så langt:
– Én unit på hvert oddstips
Units brukt: 77
Units inn: 85
Sum: +8
Mye stang ut i helgen. Ingen av spillene gikk inn, selv om flere av spillene var fryktelig nære å gi høy gevinst. Forhåpentligvis vil det bli bedre treff foran mål i tirsdagens runde.
Championship:
Emi Buendia er i storform. Han er meget aktiv i angrepsspillet til Norwich City, og ser ut som en spiller som hører hjemme på høyere nivå. Han har fått beskjed om å skyte mer, og det har han gjort. Nå står han med hele 1.6 avslutninger i snitt per kamp fra utenfor 16-meteren, og forrige kamp var han bare cm unna å finne nettmaskene fra distanse. Jeg tror fort det smeller mot Stoke City i kveld, spesielt med tanke på at de må kjøre sin tredjekeeper i mål.
League One:
John Brayford har to mål med hodet på åtte kamper for Burton Albion denne sesongen. Han scoret også to mål med hodet like før lockdown i vår. Brayford har blitt et aldri så lite uromoment og “go to-guy” for The Brewers på offensive dødballer. 36 i odds på Brayford med hodet er for godt til å styre unna. Scott Fraser har scoret i tre av de fire siste kampene han har startet for MK Dons. Han står med fire mål på ti kamper fra start i League One, og har sett fantastisk ut for Milton Keynes. Fraser tar også straffespark for hvittrøyene. Tom James har et av de beste skuddene i League One. Wigan-backen har allerede tre mål denne sesongen, hvor ett av de var et latterlig bra frispark fra langt hold. Han står med bare ett mål fra utenfor 16-meteren på elleve kamper, men det kunne fort ha blitt mer. Dersom Wigan får frispark, vil James være klar. Harry Pickering har to mål fra utenfor 16-meteren på 13 kamper denne sesongen for Crewe Alexandra. Den offensive backen er mye involvert fremover på banen, men det er først og fremst hans fantastiske frispark som gjør han interessant rent oddsmessig. Han snitter på 0.5 skudd fra distanse per kamp.
League Two:
Scott Twine liker et skudd fra distanse. Han står med 2.6 avslutninger fra utenfor boksen i snitt per kamp etter å ha spilt elleve kamper. På disse elleve kampene har han også funnet nettmaskene to ganger med sine langskudd. Ingen spillere i League Two har flere skudd fra utenfor boksen, eller flere mål fra utenfor boksen enn Twine denne sesongen. Newport Co-spilleren har i tillegg scoret ett mål fra utenfor boksen i ligacupen.
Will Boyle sørget for oddsgevinst da han headet inn 1-0 for Cheltenham Town for to runder siden. Forrige runde ble det mange sjanser, men ingen mål. Han har to mål allerede denne sesongen med hodet, og kommer til hele 1.3 avslutninger i snitt per kamp med hodet. Svimlende høye tall for en midtstopper, men kanskje ikke så rart med tanke på at han flyttes frem på alle hjørnespark og lange innkast.
Vær dog obs på at du hos enkelte bookmakere bare får penger tilbake dersom spilleren ikke spiller i det hele tatt. Dersom spilleren kommer inn som innbytter kan det hende at spillet ikke blir voidet. Vent derfor til lagoppstillingene før du setter spill, eller les deg opp på reglene til bookmakeren du bruker.
Oddstips (spillfrist: 20.00)
Scott Fraser scorer: 5.5 @ Betway
John Brayford scorer med hodet: 36 @ Nordicbet (Oddsbygger)
Tom James scorer fra utenfor 16-meteren: 38 @ Nordicbet (Oddsbygger)
Harry Pickering scorer fra utenfor 16-meteren: 30 @ Nordicbet (Oddsbygger)
Scott Twine scorer fra utenfor 16-meteren: 7.50 @ Nordicbet (Oddsbygger)
Will Boyle scorer med hodet: 10.5 @ Nordicbet (Oddsbygger)
Emi Buendia scorer fra utenfor 16-meteren: 23 @ Unibet