
FØR RUNDEN: 6. serierunde
September 8, 2021
FØR RUNDEN: Tirsdag 14. september
September 12, 2021I denne serien skal jeg hver runde forsøke å finne frem til oddstips som jeg mener det er bra verdi i. Oddsen på spillene kan variere en del, og spillene kan være på alt fra kort, 1X2, BTTS, overspill, spillerspesialer og målscorere. Artikkelen vil være tilgjengelig for alle Patron-medlemmer.
Jeg bruker “Units” for å forklare hvor mye jeg setter på hvert spill. Dette er en måte å måle hvor høy innsats jeg synes det er verdt å bruke på spillene. Grunnen til at jeg gjør dette er fordi det er forskjell på hvor mye verdi det er å hente i de forskjellige spillene, samtidig som det er forskjell på hvor mye penger hver enkelt av oss har råd til å bruke. I mitt tilfelle velger jeg å bruke skalaen fra 1-10 Units. Det vil for eksempel si at 1 Unit kan tilsvare 10kr. 2 Units kan tilsvare 20 kr osv. For andre vil kanskje 1 Unit tilsvare 1000kr, mens 2 Units kan være 2000kr. Det er helt opp til deg selv. Det viktigste er å aldri spille for mer enn det man har råd til å tape. Spiller du for mye? Trenger du hjelp? Da bør du sjekke ut denne linken.
Link til regnskap for oddstips.
– Regnskapet blir oppdatert underveis. Alle spill legges inn før avspark, og låses dermed for endring. Jeg prøver å få ut spill tidlig, men av og til kan det dukke opp gull etter at lagoppstillingene kommer ut. Jeg skal forsøke å gi beskjed dersom jeg legger ut spill med kort frist, men et tips kan være å sjekke linken til regnskapet før kampene starter.
Endelig er landslagspausen over. Det er klart for en ny serierunde, og i den anledning har jeg plukket ut en hel haug med aktuelle spill.
Fredag kveld møtes Birmingham City og Derby County. Det er en kamp hvor jeg synes hjemmeseier er mest spennende. Jeg har vurdert målscorerspill på både Lukas Jutkiewicz og Tahith Chong, men syntes oddsen var for lav. Istedenfor kommer jeg til å se an om Troy Deeney blir byttet inn, og da vil jeg i så fall prøve et live-spill på at han scorer. Bare følg med her underveis i kampen, ettersom jeg vil sette ut et eventuelt live-spill i regnskapet. Ravel Morrison har vært frisk for Derby i starten. Han har scoret ett mål på de fem kampene han har spilt, og det målet var en rakett fra distanse. Han har løsnet flere skudd fra distanse i de første kampene denne sesongen, og kommer til å gjøre det samme i kveld dersom han får spille. Jeg prøver en liten slant på at han lykkes med en kanon igjen i kveld.
Først ut lørdag er seks spill som har utgangspunkt i vurderingene som ble gjort i “Før Runden“. Jeg har nemlig stor tro på at Fulham kan ta seg av et Blackpool-lag som sliter med skader og svak form i starten av sesongen. I tillegg bør AFC Bournemouth kunne sikre seg tre poeng hjemme mot Barnsley. Bournemouth har klart seg bra i starten til tross for mange tunge fravær, men har flere viktige gamle og nye brikker tilbake til helgens kamp. I tillegg har jeg stor tro på at QPR kommer til å finne nettmaskene et par ganger borte mot Reading, mens Swansea Citys på grensen til naive spillestil gir meg troen på at Hull City fort kan finne på noen sprell på Liberty Stadium. Jeg er dog ikke like sikker på QPR og Hull defensivt, noe som gjør at jeg heller spiller på at de to lagene scorer x-antall mål.
Ettersom jeg tror på QPR-seier, er det naturlig å tro på Rob Dickie-scoring også. Han fant målformen på tampen av forrige sesong, og nå står midtstopperen med fem mål på de åtte siste kampene(!). Han scorer fra distanse, på dødballer og sniker seg til og med med i boksen for å putte inn fra kort hold. Det kan godt være at målene tørker opp snart, men borte mot et porøst Reading-lag kan det fort smelle igjen. 9 i odds på mål og hele 101 i odds på to eller flere mål er absolutt spillbart.
Over til et par kortspill i helgens runde. Oliver Langford er glad i å dele ut kort. Han snittet på 4.04 kort per kamp forrige sesong. Denne sesongen har han startet på 3.50 på de fire første kampene. Han er typen som ikke holder igjen kortstokken når den kan bringes frem. Lørdag leder han Blackburn Rovers mot Luton Town. En kamp mellom to aggressive og jevngode lag. Jeg tror det smeller fra start i den kampen, og ser for meg at det kan bli en del kort. Jeg prøver derfor et spill på at det blir over 3.5 kort, samtidig som jeg tror Rovers-spiller Lewis Travis plukker opp ett av kortene. Travis har to kort på fem kamper, er kynisk i stilen, tøff i taklingene og alltid involvert i det som skjer av tull. Han er en notorisk kortsamler, og kommer garantert til å få tilsnakk av Langford lørdag. Jeg tror Travis ikke bare får tilsnakk, men også havner i boka til 4 i odds.
Dean Whitestone er motsetningen av Langford. Han delte bare ut 1.88 gule kort per kamp i snitt forrige sesong. Denne sesongen har han startet med 2.88 i snitt på de fem første kampene, men han er seg selv lik. Han er typen som holder kortene i lomma så lenge som det er mulig. Av og til for lenge. Forest – Cardiff kan fort bli en tøff affære søndag, men samtidig føles det som om disse søndagskampene av og til går litt roligere for seg. Jeg tror ikke på mange kort på City Ground. Mål kan det derimot bli en del av. Forest fungerer ikke for øyeblikket, og spesielt på defensive dødballer har de skuffet meg. Derfor lover det ikke bra for Forest at det er Cardiff som kommer på besøk. Cardiff scorer bare med headinger, og har vært helt enorme på offensive dødballer. Aden Flint er toppscorer i Championship med fire mål på fem kamper, mens Sean Morrison ser omtrent like farlig ut inne i boksen, selv om han bare står med ett mål. Jeg blir overrasket dersom ikke minst én av de to ikke setter Forest-keeper Brice Samba på prøve søndag ettermiddag.
Andi Weimann og Callum O`Hare er brennhete i Championship denne sesongen. Weimann har fire mål på fem kamper, og hele 3.4 avslutninger i snitt per kamp. Han er involvert i nesten alt fremover på banen for et Bristol City-lag som møter et Preston North End-lag som ikke alltid har sett like stødige ut bakover på banen. O`Hare har dominert for Coventry City. Han også snitter på 3.4 avslutninger per kamp, hvor flere har vært meget gode sjanser. Likevel har det ikke blitt mål enda for O`Hare. Jeg sitter med følelsen av at kommer til å smelle fra Coventry-spilleren når tid som helst, og ønsker derfor å ta et lodd denne helgen.
Oddstips:
Ravel Morrison scorer utenfor 16-meteren: 12 @ Unibet (0.25 Unit)
Queens Park Rangers over 1.5 mål: 2.2 @ Coolbet (4 Units)
Queens Park Rangers over 2.5 mål: 5 @ Coolbet (1 Unit)
Rob Dickie scorer: 9 @ Unibet (4 Units)
Rob Dickie scorer to eller flere mål: 101 @ Unibet (1 Unit)
Over 3.5 kort i Blackburn Rovers – Luton Town: 1.89 @ Unibet (2 Units)
Lewis Travis får kort: 4 @ Unibet (1 Unit)
Andi Weimann scorer: 3.65 @ Unibet (2 Units)
Callum O`Hare scorer: 4.5 @ Coolbet (0.5 Unit)
Bournemouth-seier mot Barnsley: 1.95 @ Coolbet (3 Units)
Fulham-seier mot Blackpool: 1.63 @ Coolbet (3 Units)
Hull City over 1.5 mål: 3.1 @ Coolbet (1 Unit)
Hull City over 2.5 mål: 8.5 @ Coolbet (0.5 Unit)
Ben Whiteman scorer utenfor 16-meteren: 9 @ Unibet (0.25 Unit)
Under 3.5 kort i Nottingham Forest – Cardiff City 1.66 @ Unibet (3 Units)
Aden Flint scorer med hodet: 10 @ Unibet (2 Units)
Sean Morrison scorer med hodet: 12 @ Unibet (1 Unit)