
FØR RUNDEN: Lørdag 18. september
September 16, 2021
FØR RUNDEN: 9. serierunde
September 23, 2021I denne serien skal jeg hver runde forsøke å finne frem til oddstips som jeg mener det er bra verdi i. Oddsen på spillene kan variere en del, og spillene kan være på alt fra kort, 1X2, BTTS, overspill, spillerspesialer og målscorere. Artikkelen vil være tilgjengelig for alle Patron-medlemmer.
Jeg bruker “Units” for å forklare hvor mye jeg setter på hvert spill. Dette er en måte å måle hvor høy innsats jeg synes det er verdt å bruke på spillene. Grunnen til at jeg gjør dette er fordi det er forskjell på hvor mye verdi det er å hente i de forskjellige spillene, samtidig som det er forskjell på hvor mye penger hver enkelt av oss har råd til å bruke. I mitt tilfelle velger jeg å bruke skalaen fra 1-10 Units. Det vil for eksempel si at 1 Unit kan tilsvare 10kr. 2 Units kan tilsvare 20 kr osv. For andre vil kanskje 1 Unit tilsvare 1000kr, mens 2 Units kan være 2000kr. Det er helt opp til deg selv. Det viktigste er å aldri spille for mer enn det man har råd til å tape. Spiller du for mye? Trenger du hjelp? Da bør du sjekke ut denne linken.
Link til regnskap for oddstips.
– Regnskapet blir oppdatert underveis. Alle spill legges inn før avspark, og låses dermed for endring. Jeg prøver å få ut spill tidlig, men av og til kan det dukke opp gull etter at lagoppstillingene kommer ut. Jeg skal forsøke å gi beskjed dersom jeg legger ut spill med kort frist, men et tips kan være å sjekke linken til regnskapet før kampene starter.
Det er klart for en spennende lørdag hvor alle lagene skal i aksjon samme dag.
Jeg tar først et par tips som tar utgangspunkt i vurderingene som du finner i “Før Runden” artikkelen foran helgens serierunde. Jeg har nemlig stor tro på at Fulham vil finne nettmaskene flere ganger hjemme mot et porøst Reading-lag. I tillegg har jeg tro på at både West Bromwich Albion og Birmingham City vil hale i land seieren i sine bortekamper.
I den tidlige TV-kampen mellom Hull City og Sheffield United har jeg funnet to interessante spill. Det er Dean Whitestone som har fått jobben med å lede kampen. Han er kjent for å være den mest gjerrige dommeren i Championship med tanke på å dele ut kort. Denne sesongen har han 2.83 gule kort i snitt på seks kamper. Forrige sesong hadde han bare 1.88 gule kort i snitt på hele 25 kamper. Han deler ikke kort ut dersom han ikke må, samtidig som det ofte føles som om kortene sitter litt fastere i brystlomma i tidligkamper. Jeg tror ikke på mange kort i denne duellen. I tillegg har jeg tro på at Iliman Ndiaye kan finne nettmaskene. Han var giftig i sin første kamp fra start da han scoret to mål mot Peterborough United. Det ble litt roligere og ingen mål i den påfølgende kampen i midtuken. Ndiaye er såpass offensiv og selvsikker at jeg tror han finner nettmaskene igjen snart. Hvorfor ikke her?
I tillegg har jeg fire andre målscorerspill som er aktuelle. Darnell Furlong skrev jeg om i forrige oddstips. Han vartet opp med seks(!) avslutninger mot Derby County, men ingen gikk i mål. Deriblant en helt latterlig stor sjanse. Jeg tror West Bromwich vil få en del sjanser mot Preston North End, og da kan Darnell Furlong fort sette et mål. Jordan Zemura skrev jeg også om i forrige oddstips. Han er en meget offensiv back som ofte er på løp inn i boksen. Han scoret to mål mot Barnsley forrige helg, men i midtuken ble det ikke mål. Mot Cardiff City blir det ikke lett, men oddsen på at han scorer er alt for høy. Derfor prøver jeg lykken igjen. John Swift er toppscorer i Championship med syv mål på syv kamper for Reading. Han er helt rå på frispark, kan ta straffespark og er ofte på plass fremover på banen der det skjer for Reading. Jeg tror Reading skal slite mot Fulham, men dersom de scorer er sannsynligheten stor for at det er Swift. Derfor prøver jeg en liten innsats på han som målscorer. Cameron Pring er et ukjent navn for de fleste. Han har etablert seg som en førstelagsspiller for Bristol City i sesongstarten. Han bekler en rolle som ving, men det ser ut som om en av bookmakerne tror han er back. Oddsen på at han scorer er i hvert fall for høy, og derfor prøver jeg et lite spill der.
Oddstips:
Fulham over 1.5 mål: 1.5 @ Bet365 (2 Units)
Fulham over 2.5 mål: 2.6 @ Coolbet (2 Units)
West Bromwich vinner: 2.03 @ Coolbet (3 Units)
Birmingham City vinner: 2.30 @ Coolbet (1 Unit)
Under 3.5 kort i Hull City – Sheffield United: 1.63 @ Unibet (3 Units)
Iliman Ndiaye scorer for Sheffield United: 5.5 @ Unibet (0.5 Unit)
Darnell Furlong scorer for West Brom: 12.5 @ Unibet (3 Units)
Jordan Zemura scorer for AFC Bournemouth: 18 @ Unibet (1 Unit)
John Swift scorer for Reading: 5.6 @ Unibet (0.5 Unit)
Cameron Pring scorer for Bristol City: 17 @ Bet365 (0.5 Unit)