
FØR RUNDEN: Lørdag 20. mars
March 19, 2021
Innspurten: Tetgruppa
March 29, 2021I denne serien skal jeg hver runde forsøke å finne frem til oddstips som jeg mener det er bra verdi i. Oddsen på spillene kan variere en del, og spillene kan være på alt fra kort, spillerspesialer og målscorere. Artikkelen vil være tilgjengelig for Patron-medlemmer på sølv og gull-nivå..
Regnskap for oddstips så langt:
– Én unit på hvert oddstips
Units brukt: 191
Units inn: 186,18
Sum: – 4,82
Bristol City skaffet en liten gevinst, mens det som spådd ble få kort på sørkysten. Sam Morsy burde blitt utvist for Boro, men unngikk på mirakuløst kort til 4.5 i odds. I tillegg var Bristol City nære ved å prikke inn 5-oddseren i kampen mot Blackburn Rovers, men en avslutning sent i kampen traff stolpen. Nå er det siste runde før landslagspausen, og da er det klart for nye spill.
James Linington dømte AFC Bournemouth – Swansea City tirsdag kveld, og da nøyet han seg med ett kort. Det ga gevinst for oss. Til helgen skal han lede Millwall – Middlesbrough. Linington er som kjent en mann som ikke deler ut mye kort. Så langt snitter han på 2.3 kort etter 20 kamper. Kamplederen har bare delt ut mer enn 3 kort i 3 av sine 21 siste kamper. Jeg tror ikke på mange kort lørdag heller. Odds på under 3.5 kort finnes til 1.42 hos Unibet, men jeg velger heller å kombinere Under 39.5 kortpoeng sammen med over 0.5 mål i Nordicbets oddsbygger. Det gir høyere odds, men du får velge selv.
Dean Whitestone dømmer Reading – Queens Park Rangers lørdag. Han snitter på 2.16 kort per kamp. Reading er blant de snilleste guttene i klassen med 40 gule kort og ingen røde kort denne sesongen. QPR har derimot hele 65 gule og 2 røde kort. Whitestone har gått over 49.5 kortpoeng i 2 av sine 18 Championship-kamper denne sesongen. Jeg tror på en ny kamp med få kort, og tror spesielt Reading vil holde seg unna kortstokken.
Et ekstremt langskudd i lørdagens tidligkamp. Ryan Yates er en luring som liker å lure seg inn i boksen, samtidig som Forest er blant lagene som slår flest innlegg. Yates har derfor kommet seg til avslutning med hodet en del ganger denne sesongen. På sine 26 kamper har han 14 avslutninger med hodet, mens han har 37 avslutninger totalt. Yates har fått mye kritikk for at han ikke er treffsikker med headingene sine, og det kan jeg godt forstå. Poenget mitt er at han er en type som ofte kommer til avslutning med hodet, og da synes jeg 61 i odds på hodemål av Yates er for høyt. Så der har du et skikkelig langdskudd dersom du har William Hill-konto.
Daryl Dike og Teemu Pukki er i fyr og flammer. De to spissene har gjort flere forsvarsspilleres liv til et mareritt de siste ukene. Dike har nå scoret fem mål på sine syv siste kamper, og bare i fem av disse kampene har han startet. Han er en trussel både med hodet foran mål, men også fra distanse. Det er en grunn til at mange store klubber har rettet blikket mot Barnsley-spissen. Lørdag møter Barnsley et Sheffield Wednesday-lag som ikker har vunnet sine åtte siste kamper. Det lukter Dike-scoring. Pukki er umenneskelig. Han har nå scoret elleve mål på de ni siste kampene for Norwich. Det verste er at han kunne og kanskje burde scoret enda flere, rett og slett fordi han er så usedvanlig god til å komme seg til sjanser. Lørdag møter Pukki et formsvakt Blackburn Rovers-lag, og det ser ikke ut til å være noe som kan stoppe dette Norwich-maskineriet. Det blir nok en ny scoring for Pukki lørdag.
Lagt til etter artikkelen først ble publisert:
Connor Hourihane har ligaens kanskje beste skuddfot. Han kan prikke ballen inn fra distanse i åpent spill, samtidig som han er en mester på frispark. På 12 kamper (11 fra start) har han scoret fem mål, hvor tre har vært fra utenfor sekstenmeteren. Jeg blir ikke overrasket dersom han scorer i kveldens derby mot Cardiff.
Oddstips:
Under 39.5 kortpoeng i Millwall – Middlesbrough + Over 0.5 mål: 1.58 @ Nordicbet (Oddsbygger)
Reading under 19.5 kortpoeng + under 49.5 kortpoeng totalt i kampen: 1.50 @ Nordicbet (Oddsbygger)
Ryan Yates scorer med hodet for Forest: 61 @ William Hill
Daryl Dike scorer: 3 @ Coolbet
Teemu Pukki scorer: 1.75 @ Coolbet
Connor Hourihane scorer fra utenfor 16-meteren: 12 @ Unibet